Ogłoszenia - Parafia św. Wojciecha w Kołobrzegu

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Przejdź do treści
Aktualności
Ogłoszenia duszpasterskie
V Niedziela Wielkanocna

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Dzisiaj Msza św. Żywego Różańca o godz. 9.30, a po niej zmiana tajemnic. Intencja na miesiąc maj: „o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii”.

3. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwo majowe dzisiaj i w dni powszednie o godz. 17.30.

4. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. To również rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00, podczas których będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

6. W sobotę – 8 maja Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msza św. o godz. 18.00, podczas której będziemy się także modlić za ks. Stanisława w dniu jego imienin.

7. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, będziemy składać ofiary na budowę naszego domu parafialnego.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – „Gościa Niedzielnego”. Polecamy artykuł: * o tym, dlaczego św. Józef został patronem robotników; * z okazji trwającego Roku św. Józefa wyjątkowy dodatek - obraz z wizerunkiem opiekuna Jezusa oraz modlitwą za jego wstawiennictwem.

10. Za wszelkie dobro, życzliwość i ofiary składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać. Serdecznie dziękujemy za ofiary przekazane na konto parafialne jako wsparcie budowy. W nowym tygodniu życzymy wielu łask Bożych, pogody ducha oraz wszelkiego błogosławieństwa. Szczęść Boże!

ks. Janusz Rajkowski
- proboszcz -
Parafia Rzymskokatolicka pw. świętego Wojciecha, 78-100 Kołobrzeg, ul. św. Wojciecha 7, tel. 0048 94 351 05 15, e-mail: wkolobrzeg@koszalin.opoka.org.pl
Wróć do spisu treści