Ogłoszenia - Parafia św. Wojciecha w Kołobrzegu

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Przejdź do treści
Aktualności
Ogłoszenia duszpasterskie
XVIII Niedziela Zwykła

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Dzisiaj ze Skrzatusza wyrusza 39. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Włączamy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.

2. Msze św. tygodniu i wieczorna w niedzielę o godz. 18.00. W sobotę – Msza z niedzieli.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00..

Adoracja Najśw. Sakramentu w I czwartek i I piątek od godz. 17.00.

Spowiedź św. w piątek od godz. 17.00.

3. W bazylice kołobrzeskiej w każdy czwartek o godz. 20.30 odbywają się koncerty w ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka w Katedrze”. Kalendarium festiwalu jest dostępne w gablotach i na stronie internetowej bazyliki.

4. W sobotę, 7 sierpnia, w parafii konkatedralnej, gościć będą uczestnicy Kursu Paweł, formującego umiejętności i rozpalającego gorliwość do głoszenia Ewangelii. Po dniu ewangelizowania na ulicach Kołobrzegu będą animowali liturgię w konkatedrze o 17.00, a po niej podzielą się swoim świadectwem wiary i doświadczeniem ewangelizacji. Zapraszamy.

5. Ofiary składane na tacę w przyszłą – drugą niedzielę miesiąca – będą przeznaczone na spłatę wykonanych prac przy budowie domu parafialnego.

6. W najnowszym "Gościu Niedzielnym", który można nabyć przy wyjściu z kościoła, polecamy artykuły: * Kto i czego może się nauczyć od świętego proboszcza z Ars – Jana Vianneya; * o przyczynach odwracania się młodych od Kościoła; * a w wakacyjnym cyklu rzymski kościół św. Andrzeja na Kwirynale – miejsce zakończenia ziemskiej wędrówki św. Stanisława Kostki.

7. „Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.

8. Za wszelkie ofiary, także za te, które wpływają na konto parafialne, za życzliwość i pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W nadchodzącym tygodniu niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo oraz wstawiennictwo naszego patrona – św. Wojciecha. Szczęść Boże!

ks. Janusz Rajkowski
- proboszcz -
Parafia Rzymskokatolicka pw. świętego Wojciecha, 78-100 Kołobrzeg, ul. św. Wojciecha 7, tel. 0048 94 351 05 15, e-mail: wkolobrzeg@koszalin.opoka.org.pl
Wróć do spisu treści