Bierzmowanie - Parafia św. Wojciecha w Kołobrzegu

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Przejdź do treści
Aktualności
Przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania
Bierzmowanie jest jednym z trzech sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Wprowadza nas w pełnię chrześcijańskiej wiary, dzięki udzielonym darom Ducha Świętego, które umacniają wiernych do mężnego wyznawania wiary i dawania jej świadectwa.
W naszej diecezji przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpoczyna się w VII klasie szkoły podstawowej. W pierwszym roku formacji (do czerwca) młodzież uczestniczy w spotkaniach w kościele. Natomiast w dwóch kolejnych latach spotkania odbywają się w małych grupach, które prowadzą animatorzy katechezy parafialnej. Każde z tych spotkań ma miejsce raz w miesiącu.

Czas przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania jest okazją do umocnienia swojej wiary, zaangażowania w przeżywanie Eucharystii i regularnego przystępowania do sakramentu pokuty i pojednania.
Harmonogram spotkań w grupach z animatorami w roku 2021 / 2022
* UWAGA! Spotkania kandydatów do bierzmowania z klas VIII - w lutym i marcu odbędzie się tylko jedno spotkanie (22.02 i 15.03). Zmianie ulegnie też miejsce - odbędzie się ono w kaplicy Sióstr Szarytek na ul. Warszawskiej 28.
Parafia Rzymskokatolicka pw. świętego Wojciecha, 78-100 Kołobrzeg, ul. św. Wojciecha 7, tel. 0048 94 351 05 15, e-mail: wkolobrzeg@koszalin.opoka.org.pl
Wróć do spisu treści