Żywy Różaniec - Parafia św. Wojciecha w Kołobrzegu

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Przejdź do treści
Wspólnoty
„Żywy Różaniec jest wspólnotą osób, które w duchu odpowiedzialności za Kościół i świat i w wielkiej prostocie otaczają modlitewną opieką tych, którzy najbardziej jej potrzebują i są wskazani zwłaszcza w Papieskich Intencjach Apostolstwa Modlitwy”.

ze statutu Żywego Różańca
W naszej wspólnocie parafialnej istnieje obecnie pięć róż Żywego Różańca. Każda z nich liczy ok. 20 osób. W ten sposób każda osoba odmawia codziennie jedną tajemnicę różańcową.

Zmiany odmawianych tajemnic odbywają się zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca. Rozpoczynają się od Mszy świętej o godz. 09:30, sprawowanej w intencji wspólnoty. Następnie rozpoczyna się wymiana tajemnic. Nową tardycją jest późniejsze spotkanie w świetlicy parafialnej, które jest dodatkową okazją do pogłębienie więzi tej wspólnoty.
Wszystkie osoby, które należą do Żywego Różańca starają się, aby za pomocą wspólnej modlitwy dochować wierności Bogu, wytrwać w dobrym, bronić od złego siebie i bliskich. Mają też obowiązek wielbić i naśladować Maryję oraz w szczególny sposób powinni wystrzegać się ciężkich grzechów.

Na czele każdej róży stoi zelatorka. Ma ona obowiązek pilnowania zmiany tajemnic różańcowych na comiesięcznym spotkaniu. Przyjęcie do Żywego Różańca dokonuje się przez zobowiązanie się do codziennego odmawiania jednej dziesiątki Różańca świętego i przyłączenie do konkretnej róży.
Parafia Rzymskokatolicka pw. świętego Wojciecha, 78-100 Kołobrzeg, ul. św. Wojciecha 7, tel. 0048 94 351 05 15, e-mail: wkolobrzeg@koszalin.opoka.org.pl
Wróć do spisu treści