Ogłoszenia - Parafia św. Wojciecha w Kołobrzegu

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Przejdź do treści
Aktualności
Ogłoszenia duszpasterskie
XI Niedziela Zwykła

1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzisiaj o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

2. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i kształcenie w diecezji.

3. W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy na Mszę św. na zakończenie roku w czwartek, 21 czerwca na godz. 18.00. Będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i katechetami z naszej parafii za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im Bóg w tym roku szkolnym i prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź św. dla dzieci i młodzieży – w czwartek od godz. 17.00.

4. W sobotę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

5. Msza św. w intencji dzieci urodzonych w tym miesiącu zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę - 24 czerwca o godz. 11.00. Zapisy dzieci w zakrystii lub kancelarii.

6. W dniach od 1 do 13 sierpnia 2017 r. odbędzie się 36. Diecezjalna Piesza Pielgrzymka ze Skrzatusza na Jasną Górę. Wszystkich zainteresowanych udziałem w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne:
- w Karlinie w Parafii św. Michała Archanioła 21. 06. 2018 o godz. 18.30
- w Białogardzie w Parafii Narodzenia NMP 30. 06. 2018 również o godz. 18.30
Zapraszamy także do zapisów do Złotej Grupy - pielgrzymów, którzy nie wyruszą na trasę na Jasną Górę, ale zobowiążą się do codziennej modlitwy za pielgrzymujących. Więcej informacji i zapisy w zakrystii lub kancelarii.

7. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Polecamy artykuły: * O miejscu, które warto odwiedzić, aby nacieszyć oko i ducha. Bazylika Najświętszej Maryi Panny na Świętej Górze koło Gostynia, to obowiązkowy punkt na wakacyjnej mapie * o kryzysie słowa drukowanego, czyli poważnym spadku wydawanych drukiem czasopism; * ważny przykład, w jaki sposób głosiciele Jezusa mogą nas zabrać w fascynującą podróż po świecie wiary za pomocą narzędzi medialnych.

8. Za wszelkie dobro, życzliwość i ofiary składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.
Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjne wycieczki, kolonie, obozy i wczasy życzymy, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia. Szczęść Boże.

ks. Janusz Rajkowski
- proboszcz -
Parafia Rzymskokatolicka pw. świętego Wojciecha, 78-100 Kołobrzeg, ul. św. Wojciecha, tel. 0048 94 351 05 15, e-mail: wkolobrzeg@koszalin.opoka.org.pl
Wróć do spisu treści