Ogłoszenia - Parafia św. Wojciecha w Kołobrzegu

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Przejdź do treści
Aktualności
Ogłoszenia duszpasterskie
II Niedziela Wielkiego Postu

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. Od Wielkiego Postu powróciliśmy do cyklu katechez eucharystycznych, które rozpoczynać się będą pięć minut przed niedzielną Mszą św. o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 12:30.

3. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Przy wyjściu z kościoła będzie można wesprzeć ich dzieło dobrowolną ofiarą do puszek.

4. Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła można również nabyć różaniec z drzewa oliwnego z Ziemi Świętej. Zebrane przy tej okazji ofiary będą wsparciem dla domu dziecka Home of Peace w Jerozolimie - prowadzonego przez polskie siostry zakonne oraz dla chrześcijan mieszkających w Betlejem.

5. Młodzież z klas VII szkoły podstawowej (wraz z rodzicami) zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30 i spotkanie informacyjne dla osób, które będą chciały rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. W I sobotę miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

9. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.

10. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca, Msza św. Żywego Różańca o godz. 9.30, a po niej zmiana tajemnic.

11. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Polecamy artykuły: drugą część rekolekcji wielkopostnych z ks. Franciszkiem Blachnickim * o pomocy Kościoła dla niepłodnych małżeństw * o bardzo ciekawym programie ascetycznym dla mężczyzn - więcej na ten temat w rozmowie z ks. Adamem Rybickim.

12. Za wszelkie dobro, życzliwość i ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w tym czasie zmagania się z naszymi wadami, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać ten czas na porządkowanie naszego życia, a przez to na przygotowanie się do świętowania zwycięstwa Chrystusa nad mocami grzechu i zła. Szczęść Boże.                           

ks. Janusz Rajkowski
- proboszcz -
Parafia Rzymskokatolicka pw. świętego Wojciecha, 78-100 Kołobrzeg, ul. św. Wojciecha 7, tel. 0048 94 351 05 15, e-mail: wkolobrzeg@koszalin.opoka.org.pl
Wróć do spisu treści