Ogłoszenia - Parafia św. Wojciecha w Kołobrzegu

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Przejdź do treści
Aktualności
Ogłoszenia duszpasterskie
XX Niedziela Zwykła

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. Dzisiaj o godz. 18.00 Ojcowie Franciszkanie zapraszają na wieczór muzyczny do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kołobrzegu. W programie muzyka klasyczna, filmowa i estradowa.

3. W środę o godz. 18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00. Spowiedź w tygodniu przed Mszą świętą.

4. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych w tygodniu. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej:
- we wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła,
- w środę – wspomnienie św. Piusa X, papieża.
- w czwartek – wspomnienie NMP Królowej,
- w sobotę – święto św. Bartłomieja, Apostoła.

5. Msza św. w intencji dzieci urodzonych w sierpniu zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę – 25 sierpnia o godz. 11.00. Zapisy dzieci w zakrystii lub biurze parafialnym.

6. Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna zaprasza na spotkanie autorskie z Pawłem Lisickim, znanym dziennikarzem, publicystą i pisarzem – autorem niedawno wydanej książki pt. „Grób Rybaka”. Spotkanie odbędzie się 23 sierpnia (piątek) o godz. 18.45 w kościele rektoralnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Katedralnej (mały kościółek nad rzeką). Spotkanie poprzedzi Msza św. o godz. 18.00.

7. Polecamy prasę katolicką: tygodnik „Gość Niedzielny”, w którym znajdziemy: * bezpłatny dodatek historyczny poświęcony pierwszemu powstaniu śląskiemu w związku z 100. rocznicą wybuchu; * zainspirowaną uroczystością Wniebowzięcia NMP refleksję o ostatecznym celu naszej ziemskiej wędrówki, czyli o niebie. Zachęcamy do lektury.

8. Choć większość czasu wakacji już poza nami, to wszystkim, którzy korzystają z wypoczynku, pragniemy życzyć, by był on piękny i bezpieczny. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia.

9. Za wszelką życzliwość i ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”! W nadchodzącym tygodniu niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo oraz wstawiennictwo naszego patrona – św. Wojciecha. Szczęść Boże!

ks. Janusz Rajkowski
- proboszcz -
Parafia Rzymskokatolicka pw. świętego Wojciecha, 78-100 Kołobrzeg, ul. św. Wojciecha 7, tel. 0048 94 351 05 15, e-mail: wkolobrzeg@koszalin.opoka.org.pl
Wróć do spisu treści