Ogłoszenia - Parafia św. Wojciecha w Kołobrzegu

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Przejdź do treści
Aktualności
Ogłoszenia duszpasterskie
V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na spotkania rekolekcyjne i zachęcamy, aby skorzystać z tego świętego czasu łaski. Rekolekcje prowadzi ks. prof. dr hab. Kazimierz Dullak, dziekan wydziału teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

Msze św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych od jutra do środy – o godz. 9.00 i 18.00.

Po Mszach wieczornych będą dodatkowe nauki: poniedziałek – dla małżonków; wtorek – dla młodzieży; środa – dla tych, którzy są w związkach niesakramentalnych.

Spowiedź św. – codziennie podczas Mszy św. oraz we wtorek i środę o godz. 8.30 i 17.00.

2. Droga Krzyżowa w piątek odprawiona będzie jedynie o godz. 17.00. Nie będzie Drogi Krzyżowej po Mszy wieczornej. Zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta – wyjście z Bazyliki po Mszy św. odprawianej o godz. 19.00.

W piątek rano ks. proboszcz odwiedzi chorych z Komunią św.

3. W środę po Mszy św. o 17.00 w bazylice kolejne spotkanie z cyklu „O wierze na wieży ” poprowadzi o. Piotr Włodyga , benedyktyn. Temat: „Obraz Boga Ojca”. Informacje na plakacie.

4. Spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania we wtorek po Mszy św. Po nauce rekolekcyjnej dla młodzieży spotkanie organizacyjne dla uczniów z klas I szkół ponadgimnazjalnych.

5. Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00.

6. Msza święta w intencji dzieci urodzonych w marcu zostanie odprawiona w niedzielę - 25 marca, o godz. 11.00.

7. Przyszła niedziela będzie już Niedzielą Palmową. Tradycyjnie podczas wszystkich Mszy św. poświęcimy palmy. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00, po której odbędzie się konkurs na najpiękniejszą samodzielnie wykonaną palmę. W przedsionku kościoła będzie można nabyć palmy zrobione i rozprowadzane przez „Skautów Europy” z naszej parafii.

Za tydzień po Mszach św. tradycyjnie zbierane będą dobrowolne ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.

8. Przed Świętami Caritas naszej Parafii organizuje zbiórkę żywności i środków czystości, które zostaną przekazane rodzinom potrzebującym pomocy. Dary można składać do kosza, który jest wystawiony w kościele. Również dzieci ze Szkolnego Koła Caritas od czwartku do soboty będą zbierać dary w sklepach „Sano”, „Netto” i „Polo”.

Zachęcamy, jak zawsze przed świętami, do robienia paczek dla dzieci z ubogich rodzin. Każdy kto chce zrobić taką paczkę proszony jest o wzięcie, w przedsionku kościoła, czekoladowego zajączka wielkanocnego, do którego dołączona jest kartka dla kogo ma być paczka. Paczki prosimy przynosić do zakrystii, a Caritas przekaże je dzieciom.

Członkowie Caritas rozprowadzają też Paschaliki – świeczki wielkanocne symbolizujące Chrystusa Zmartwychwstałego.

9. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Polecamy artykuł: O pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka, jego stylu, energii i nowych kierunkach przez niego wyznaczonych.

10. Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce z Kołobrzegu na Górę Chełmską w dniach 1 - 3 maja. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Stanisława.

11. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Gruzji w dniach 20. 09. – 01. 10. 2018 r. Osoby już zapisane prosimy o kontakt w zakrystii lub w  biurze parafialnym. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły na stronie internetowej parafii i na tablicy przed kościołem.

12. Za wszelkie dobro, życzliwość i ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

13. W tym tygodniu Wielkiego Postu życzymy wszystkim otwarcia serca na działanie Ducha św. w czasie świętych rekolekcji oraz skorzystania z daru miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty. Szczęść Boże.        

ks. Janusz Rajkowski
- proboszcz -
Parafia Rzymskokatolicka pw. świętego Wojciecha, 78-100 Kołobrzeg, ul. św. Wojciecha, tel. 0048 94 351 05 15, e-mail: wkolobrzeg@koszalin.opoka.org.pl
Wróć do spisu treści