Ogłoszenia - Parafia św. Wojciecha w Kołobrzegu

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Przejdź do treści
Aktualności
Ogłoszenia duszpasterskie
VI Niedziela Zwykła

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:30 i 11:00 - w świetlicy parafialnej będzie rozprowadzane ciasto, przygotowane przez mamy dzieci ze szkoły podstawowej. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zagospodarowanie czasu wolnego dzieci.

3. Spotkania w grupach kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej odbędą się od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w świetlicy parafialnej.

4. Spotkanie – na rozpoczęcie przygotowań do sakramentu bierzmowania – dla uczniów klas VII szkoły podstawowej i ich rodziców odbędzie się we wtorek (19.02) po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele.

5. Spotkanie dla młodzieży z klas I szkół średnich (która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania) oraz ich rodziców odbędzie się w sobotę – 23 lutego, po Mszy św. w kościele.

6. W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla Papieża.

7. Po zimowej przerwie powracamy do stałego porządku spotkań grup duszpasterskich dzieci i młodzieży. Zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza odbywają się w soboty o godz. 10:00. Schola dziecięca ma swoje spotkanie w każdą sobotę o godz. 11:15.

8. Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w świetlicy parafialnej w sobotę – 23.02, o godz. 19:00. Do udziału w spotkaniu zapraszamy młodzież, która chciałaby zaangażować się w działalność tej wspólnoty – szczególnie kandydatów do bierzmowania.

9. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkania formacyjne do świetlicy  o godz. 18:45:
- we wtorek (26.02.) klasy A i B;
- w czwartek (28.02.) klasa C i z innych szkół.

10. Msza św. w intencji dzieci urodzonych w tym miesiącu zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę - 24 lutego o godz. 11:00. Zapisy dzieci w kancelarii i zakrystii.

11. Siostry szarytki zapraszają dziewczęta na rekolekcje, które odbędą się w Chełmnie nad Wisłą w dniach od 29 do 31 marca. Będzie to okazja do wzmocnienia więzi z Jezusem, a także poznania wspaniałych ludzi. Więcej informacji u naszych sióstr szarytek.

12. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.: * Daj Bogu czas - o modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć i przez którą Bóg rozmnaża nasz czas; * „Jak się uczy cudze dzieci”, czyli o blaskach i cieniach pracy nauczycieli w Polsce; * o hiszpańskim modelu relacji Kościoła i państwa; * bieżące sprawy i informacje z naszej diecezji.

13. Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary – szczególnie te, które złożyliśmy w zeszłą niedziele na budowę domu parafialnego, składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim jubilatom i solenizantom. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i zdrowia. Szczęść Boże!

ks. Janusz Rajkowski
- proboszcz -
Parafia Rzymskokatolicka pw. świętego Wojciecha, 78-100 Kołobrzeg, ul. św. Wojciecha 7, tel. 0048 94 351 05 15, e-mail: wkolobrzeg@koszalin.opoka.org.pl
Wróć do spisu treści