Ogłoszenia - Parafia św. Wojciecha w Kołobrzegu

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Przejdź do treści
Aktualności
Ogłoszenia duszpasterskie
I Niedziela Adwentu

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie nam on pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.

2. Od jutra zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami do uczestnictwa w Roratach – adwentowych Mszach św. ku czci MB, które w naszym kościele będą odprawiane o godz. 17.00. Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie.

Codziennie o godz. 17.00 podczas rorat, (od poniedziałku 30.11. do soboty 05.12.) ks. proboszcz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Prosimy, by podczas bierzmowania byli obecni tylko świadkowie oraz rodzice. Spowiedź św. dla każdej grupy kandydatów będzie dzień wcześniej po roratach o godz. 17.45, a dla kandydatów z poniedziałku dzisiaj o godz. 12.00.

3. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek, piątek i sobotę od godz. 16.00. Spowiedź św. w I piątek od godz. 16.00.

4. W piątek wspomnienie św. Barbary. Otaczamy modlitwą wszystkie solenizantki, a wśród nich naszą Panią organistkę.

5. W przyszłą niedzielę:
- Msza św. Żywego Różańca o godz. 9.30 i zmiana tajemnic
- dzień modlitwy za Kościół na wschodzie. Naszą modlitwą będziemy wspierać katolików na wschodzie, a dobrowolne ofiary złożymy na ten cel do puszek po Mszach św.
- wspominamy tego dnia św. Mikołaja. Pamiętajmy o dobroci i miłosierdziu.

6. Przy wyjściu z kościoła u członków Caritas można nabyć duże i małe świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, a także opłatki na stół wigilijny.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – „Gościa Niedzielnego”. Polecamy * początek adwentowego cyklu zatytułowanego "Objawiło się życie". Więcej na ten temat w artykule: Pozwolić Mu działać; * rozmowa z ojcem Jackiem Salijem o skandalach w Kościele i odchodzeniu młodych od wiary. Więcej na ten temat w rozmowie z o. Jackiem Salijem: Nie wiedzą, co czynią. Są także do nabycia kalendarze diecezjalne na 2021 r.

8. Mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia wiernych w związku ze stanem epidemii, biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak przedłuża dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedziele i święta nakazane do dnia 27 grudnia 2020 r. i jednocześnie rozszerza ją na wszystkich wiernych diecezji oraz inne osoby przebywające w tym czasie na jej terenie.

9. Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary, także ofiary składane na konto parafialne, składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W nowym – pierwszym tygodniu Adwentu, wszystkim parafianom, życzymy ludzkiej życzliwości, zdrowia i pogody ducha. Szczęść Boże!

ks. Janusz Rajkowski
- proboszcz -
Parafia Rzymskokatolicka pw. świętego Wojciecha, 78-100 Kołobrzeg, ul. św. Wojciecha 7, tel. 0048 94 351 05 15, e-mail: wkolobrzeg@koszalin.opoka.org.pl
Wróć do spisu treści