Ogłoszenia - Parafia św. Wojciecha w Kołobrzegu

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Przejdź do treści
Aktualności
Ogłoszenia duszpasterskie
II Niedziela Zwykła

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.30 wystąpi chór „Jedność” działający przy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kołobrzegu.

3. Msze św. w dni powszednie odprawiane są tylko rano o godz. 9.00, a biuro parafialne czynne jest we wtorki, czwartki i soboty w godz. 9.30 – 10.30.
4. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić rodziny mieszkające na następujących ulicach:
   
15.01. (poniedziałek) – ul. Partyzantów, Tczewska, Wrocławska, Gnieźnieńska, Złotowska, Opolska
16.01. (wtorek) – ul. Komandorska, Pierwszych Osadników, Bosmańska, Marynarska, Kapitańska, Żeglarska, Synów Pułku
17.01. (środa) – ul. Warszawska
18.01. (czwartek) – ul. Bydgoska
19.01. (piątek) – ul. Grudziądzka, Kossaka, Krakowska
20.01. (sobota) – ul. Starynowska, Orłowskiego    

Początek kolędy codziennie o godz. 15.30, a w sobotę o godz. 13.30.

5. W przyszłą niedzielę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w poniedziałek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Gościa Niedzielnego”. Polecamy artykuły: * Św. Stanisław Kostka jest nie tylko patronem młodzieży, ale też Polski. Jak to się stało, że w młody jezuickim nowicjuszu ujrzano obrońcę łacińskiej cywilizacji? * jutro papież Franciszek rozpoczyna pielgrzymkę do Chile i Peru. Co o Kościele w Chile mówią polscy misjonarze, którzy pracują tam o wielu lat?  

7. Za wszelkie dobro, życzliwość i ofiary składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom, którzy rozpoczynają ferie zimowe życzymy dobrego wypoczynku, a wszystkim wielu łask od Pana Boga, zdrowia i wszelkiego dobra. Szczęść Boże.

ks. Janusz Rajkowski
- proboszcz -
Parafia Rzymskokatolicka pw. świętego Wojciecha, 78-100 Kołobrzeg, ul. św. Wojciecha, tel. 0048 94 351 05 15, e-mail: wkolobrzeg@koszalin.opoka.org.pl
Wróć do spisu treści