Ogłoszenia - Parafia św. Wojciecha w Kołobrzegu

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Przejdź do treści
Aktualności
Ogłoszenia duszpasterskie
XXIX Niedziela Zwykła

1. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski co roku są prowadzone badania niedzielnych praktyk religijnych. Dzisiaj w czasie Komunii św. liczyliśmy parafian, którzy przyjęli Komunię św., a po Mszach św. ministranci przed kościołem będą liczyć wiernych uczęszczających na niedziele Msze święte. Dane te zbierane są do ogólnopolskiej frekwencji praktyk religijnych.

2. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 17.30. Różaniec:
- dla dorosłych w dni powszednie odprawiamy po Mszy św. wieczornej,
- dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.15,
- dla młodzieży w piątek o godz. 18.30.
     
3. W ramach corocznych obchodów Dnia Dziecka Utraconego, pragniemy zaprosić na Mszę św. w intencji rodziców, którzy cierpią z powodu śmierci swojego ukochanego i niekiedy długo oczekiwanego dziecka. Msza św. zostanie odprawiona w kaplicy kołobrzeskiego szpitala w poniedziałek, 21 października, o godz. 17.00.

4. W sobotę – 26.10. od godz. 12.30 do 14.00 zapraszamy do świetlicy na warsztaty ”Płomień pamięci” podczas których, z myślą o naszych bliskich zmarłych, będziemy wykonywać stroiki na plastrach drewna.

5. Msza św. w intencji dzieci urodzonych w tym miesiącu zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę – 27 października o godz. 11.00. Zapisy dzieci w zakrystii lub kancelarii. Po Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00 zapraszamy do świetlicy na pyszne domowe ciasta.

6. Zapraszamy dzieci na "Bal Wszystkich Świętych" w czwartek - 31 października, do Szkoły Podstawowej nr 6. Rozpoczęcie o godz. 16.00. Prosimy o przebranie się w stroje świętych. Zapisy dzieci u katechetów.

7. Przed kościołem ministranci będą rozdawać kartki wypominkowe, na których prosimy wpisać naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić podczas nabożeństw wypominkowych przez cały listopad. Wypominki prosimy składać do skarbonki, która znajduje się w przedsionku kościoła. Zachęcamy do podjęcia modlitwy za naszych bliskich zmarłych.

8. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Polecamy artykuły:* o tym, jak ks. Jerzy Popiełuszko przeszkadzał złu za życia i jak jeszcze bardziej przeszkadza po śmierci; * o świętych rodzicach świętego papieża Jana Pawła II; * jak chronić dzieci przez zgubnym wpływem pornografii.

9. Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W nadchodzącym tygodniu wszystkim życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i pogody ducha. Szczęść Boże!

ks. Janusz Rajkowski
- proboszcz -
Parafia Rzymskokatolicka pw. świętego Wojciecha, 78-100 Kołobrzeg, ul. św. Wojciecha 7, tel. 0048 94 351 05 15, e-mail: wkolobrzeg@koszalin.opoka.org.pl
Wróć do spisu treści