Ogłoszenia - Parafia św. Wojciecha w Kołobrzegu

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Przejdź do treści
Aktualności
Ogłoszenia duszpasterskie
II Niedziela Adwentu

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Za tydzień po każdej Mszy św., ofiarą do puszek, można będzie wesprzeć materialnie Kościół na Wschodzie.

2. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.00 – zapraszamy z lampionami.

3. Spotkania kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum odbędą się od poniedziałku do piątku o godz. 19.00 w świetlicy parafialnej.

4. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania oraz młodszych i starszych  zapraszamy na Adwentowe Czuwanie Młodych  – w piątek, 21 grudnia, o godz. 20.00 do bazyliki.

5. Przy wyjściu z kościoła u członków Caritas można nabyć duże i małe świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz opłatki na stół wigilijny. Ministranci będą rozprowadzać pierniki adwentowe wykonane z rodzicami, Skauci Europy – stroiki i ozdoby świąteczne, a dochód z nich będzie przeznaczony na działalność tych grup i wakacyjne wyjazdy.

6. Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku Caritas naszej Parafii przed zbliżającymi się Świętami pragnie przeprowadzić zbiórkę żywności i środków czystości, które przeznaczone będą dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Dary można przynosić codziennie do kościoła i składać do specjalnie przygotowanego kosza.

W tym tygodniu dzieci ze Szkolnego Koła Caritas będą zbierać żywność i środki czystości w sklepach Sano, Netto i Polo. Osoby, które chciałyby zrobić potrzebującemu dziecku paczkę na święta, proszone są o wzięcie ze sobą przy wyjściu z kościoła „mikołajka”, do którego dołączona jest kartka (dla kogo ma być paczka). Paczki prosimy przynosić do zakrystii, a Caritas przekaże je konkretnym potrzebującym dzieciom.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 władze naszego miasta serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców przed kołobrzeski ratusz na uroczyste „Spotkanie Przedświąteczne” połączone z poczęstunkiem, świątecznymi atrakcjami i śpiewem kolęd.

8. Msza św. w intencji dzieci urodzonych w tym miesiącu zostanie odprawiona w niedzielę - 30 grudnia, o godz. 11.00. Zapisy dzieci w kancelarii lub zakrystii.

9. Na Boże Narodzenie w naszym kościele będą sprawowane dwie Pasterki: o 21.00 i o 24.00.

10. 6 stycznia odbędzie się I Kołobrzeski Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy spod bazyliki po Mszy o godz. 11.30, a następnie przy śpiewie kolęd przejdzie ulicami miasta. Zakończenie Orszaku na scenie przy Regionalnym Centrum Kultury.

11. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sankt Petersburga w dniach 03–13 czerwca 2019 r. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym

12. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim: * Czym jest niepokalane poczęcie i w jaki sposób formował się ten dogmat Kościoła?; * o marnowaniu jedzenia, które stało się wielkim problemem również w Polsce.

13. Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W nowym tygodniu wszystkim życzymy pokoju serca, życzliwości i wielu łask Bożych. Szczęść Boże!

ks. Janusz Rajkowski
- proboszcz -
Parafia Rzymskokatolicka pw. świętego Wojciecha, 78-100 Kołobrzeg, ul. św. Wojciecha 7, tel. 0048 94 351 05 15, e-mail: wkolobrzeg@koszalin.opoka.org.pl
Wróć do spisu treści