Ogłoszenia - Parafia św. Wojciecha w Kołobrzegu

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Przejdź do treści
Aktualności
Ogłoszenia duszpasterskie
XXV Niedziela Zwykła

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

2. Dzisiaj po Mszach św. ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na Wydział Teologiczny w Szczecinie i kształcenie w diecezji.

3. W tym tygodniu:
- w czwartek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera, założyciela Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek)
- w piątek – wspomnienie. św. Wacława, męczennika
- w sobotę – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

4. We wtorek – 25 września, Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych 4 klas i dzieci klas 2. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich rodzin, którym leży na sercu wychowanie w wartościach chrześcijańskich dzieci i trwaniu w jedności z Panem Bogiem.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:00.

6. W czwartki zapraszamy na cotygodniowe „Katechezy dla malucha” (dzieci nieobjętych jeszcze nauką religii w przedszkolach). Spotkania odbywają się w świetlicy parafialnej o godz. 16.30. Zapraszamy dzieci także z opiekunami.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17:00.

8. W kolejną niedzielę – 30 września – o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji dzieci urodzonych we wrześniu. Zapisy dzieci w kancelarii lub zakrystii.

9. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.: o modlitwie za kapłanów oraz w trosce o dzieci – ile snu potrzebują i jak poważne mogą być skutki ich niewyspania. Są też do nabycia kalendarze naszej diecezji na rok 2019 r.

10. Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
W nadchodzącym tygodniu niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo oraz wstawiennictwo naszego patrona – św. Wojciecha. Szczęść Boże!

ks. Janusz Rajkowski
- proboszcz -
Parafia Rzymskokatolicka pw. świętego Wojciecha, 78-100 Kołobrzeg, ul. św. Wojciecha 7, tel. 0048 94 351 05 15, e-mail: wkolobrzeg@koszalin.opoka.org.pl
Wróć do spisu treści