Ogłoszenia - Parafia św. Wojciecha w Kołobrzegu

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Przejdź do treści
Aktualności
Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

2. Trwamy w oczekiwaniu na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Nowenna do Ducha św. przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest wraz z nabożeństwem majowym codziennie o godz. 17.30.

3. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

4. W piątek, 29 maja, ks. Stanisław obchodzi 10 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 otoczymy Jubilata naszą modlitwą.

5. W sobotę, 30 maja, o godz. 12.30 odbędą się kolejne Rodzinne Warsztaty Artystyczne, których tematem będzie „Kwiatek dla Mamy”. Będą one zorganizowane zdalnie – przez Internet. Zgłoszenia uczestnictwa u s. Teresy.

6. Msza św. w intencji dzieci, które urodziły się w maju zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę – 31 maja o godz. 11.00. Prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii lub biurze parafialnym.

7. Aktualna jest dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. aż do odwołania. Zachęcamy wiernych do duchowej łączności z odprawianymi w kościołach Mszami św. i nabożeństwami, transmitowanymi za pośrednictwem mediów.

8. Spowiedź św. kwadrans przed Mszą św. – w bocznej zakrystii po prawej stronie prezbiterium (wejście pod ekranem).

9. W maju i w czerwcu są wolne intencje mszalne; Msze św. można zamawiać w zakrystii lub biurze parafialnym.

10. Nowy numer „Gościa Niedzielnego” można nabyć w przedsionku kościoła. Polecamy w nim * specjalny dodatek o Polakach ratujących żydów w czasie II Wojny Światowej; a także: * czy górnośląski przemysł wydobywczy przetrwa kryzys spowodowany falą zachorowań wśród górników?; * jakie znaki poprzedzą paruzję?

11. Za wszelkie dobro, życzliwość i ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Ofiarę można też złożyć na konto parafialne: 77 1240 6508 1111 0000 5413 0445 tytułem: „darowizna na cele kultu religijnego”. Serdecznie dziękujemy za Wasze wsparcie. W nowym tygodniu życzymy wielu łask Bożych, zdrowia oraz Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże!

ks. Janusz Rajkowski
- proboszcz -
Parafia Rzymskokatolicka pw. świętego Wojciecha, 78-100 Kołobrzeg, ul. św. Wojciecha 7, tel. 0048 94 351 05 15, e-mail: wkolobrzeg@koszalin.opoka.org.pl
Wróć do spisu treści