Ogłoszenia - Parafia św. Wojciecha w Kołobrzegu

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Przejdź do treści
Aktualności
Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzisiaj o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

2. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i kształcenie w diecezji.

3. Po Mszy św. o 9.30 i 11.00 w świetlicy są rozprowadzane ciasta. Dochód przeznaczony będzie na zagospodarowanie czasu wolnego dzieci naszej parafii. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym Rodzicom.

4. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej Eucharystycznej Procesji z kościoła na ulice naszej parafii. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla naszych rodzin, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu.

Msze św. odprawiane będą wg następującego porządku: o godz. 8.00, 9.30, 11.00 – Msza główna, po procesji o godz. 13.30 i wieczorna o 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy Procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy, o których przygotowanie prosimy:
- I ołtarz – Radzikowo 3
- II ołtarz – ulice po prawej stronie ul. Starynowskiej
- III ołtarz – ulice po lewej stronie ul. Starynowskiej
- IV ołtarz – Zieleniewo

Zachęcamy, by nasze domy, okna udekorować symbolami religijnymi. Prosimy, by na procesję zabrać ze sobą książeczkę do nabożeństwa z tekstami pieśni eucharystycznych.

Dzieci komunijne i przedszkolaki zapraszamy na próbę sypania kwiatów we wtorek i w środę po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym. Prosimy o zbieranie kwiatów na Boże Ciało. Kosz będzie wystawiony w przedsionku kościoła.

Przez całą oktawę Bożego Ciała Eucharystię będziemy łączyć z procesją wokół kościoła.

5. Msza św. w intencji dzieci urodzonych w tym miesiącu zostanie odprawiona w niedzielę - 30 czerwca o godz. 11.00. Zapisy dzieci w zakrystii lub kancelarii.

6. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę od 1 do 13 sierpnia. Można wziąć udział w całości lub części pielgrzymki. Spotkanie informacyjne odbędzie się w piątek 26.06. o godz. 20.00 w Bazylice. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce zachęcamy do zapisania się do tzw. „Złotej Grupy” zrzeszających duchowych pielgrzymów.

7. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Polecamy artykuł: O ciemnej stronie internetu - ten artykuł koniecznie powinni przeczytać rodzice i dziadkowie.

8. Za wszelkie dobro, życzliwość i ofiary składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjne wycieczki, kolonie, obozy i wczasy życzymy, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia. Szczęść Boże!

ks. Janusz Rajkowski
- proboszcz -
Parafia Rzymskokatolicka pw. świętego Wojciecha, 78-100 Kołobrzeg, ul. św. Wojciecha 7, tel. 0048 94 351 05 15, e-mail: wkolobrzeg@koszalin.opoka.org.pl
Wróć do spisu treści