Komunia - Parafia św. Wojciecha w Kołobrzegu

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Przejdź do treści
Aktualności
Przygotowanie dzieci do spowiedzi oraz przyjęcia I Komunii Świętej
Eucharystia jest jednym z trzech sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego, który wprowadza nas w pełnię chrześcijańskiej wiary. Aby w pełni uczestniczyć w tym sakramencie, należy się odpowiednio przygotować do przyjęcia I Komunii Świętej, a wcześniej pojednać się z Bogiem i bliźnimi w sakramencie spowiedzi świętej.

W przygotowaniu do I Komunii Świętej uczestniczą dzieci z klas III. Podczas katechezy poznają obecność Pana Boga podczas Mszy świetej. Także ich rodzice uczestniczą w spotkaniach formacyjnych, które są organizowane w świetlicy parafialnej lub kościele. W szczególnych momentach odbywa się również poświęcenie różańców, książeczek do nabożeństwa, medalików, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Wpłaty składek prosimy kierować na konto pomocnicze (kliknij tutaj). W treści prosimy wpisać: sakrament, nazwisko i imię dziecka oraz klasę / szkołę, np. "I Komunia Święta, Jan Kowalski, kl. III a".
- błogosławieństwo medalików -
niedziela, 09 grudnia, godz. 11:00
- spotkanie formacyjne dla rodziców -
poniedziałek, 17.12 / wtorek, 18.12, godz. 17:00
Termin uroczystości przyjęcia I Komunii Świętej w roku 2019 został ustalony na sobotę - 18 maja. Kolejne informacje dotyczące przygotowania dzieci do tego wydarzenia będą przedstawiane podczas spotkań dla rodziców. Sprwdź bieżące ogłoszenia duszpasterskie - kliknij.
Parafia Rzymskokatolicka pw. świętego Wojciecha, 78-100 Kołobrzeg, ul. św. Wojciecha 7, tel. 0048 94 351 05 15, e-mail: wkolobrzeg@koszalin.opoka.org.pl
Wróć do spisu treści