Bierzmowanie - Parafia św. Wojciecha w Kołobrzegu

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Przejdź do treści
Aktualności
Przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania
Bierzmowanie jest jednym z trzech sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Wprowadza nas w pełnię chrześcijańskiej wiary, dzięki udzielonym darom Ducha Świętego, które umacniają wiernych do mężnego wyznawania wiary i dawania jej świadectwa.
W naszej diecezji przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpoczyna się w VII klasie szkoły podstawowej. W pierwszym roku formacji (do czerwca) młodzież uczestniczy w spotkaniach w kościele. Natomiast w dwóch kolejnych latach spotkania odbywają się w małych grupach, które prowadzą animatorzy katechezy parafialnej. Każde z tych spotkań ma miejsce raz w miesiącu.

Czas przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania jest okazją do umocnienia swojej wiary, zaangażowania w przeżywanie Eucharystii i regularnego przystępowania do sakramentu pokuty i pojednania.
Harmonogram spotkań w grupach z animatorami
Spotkania w grupach odbywają się:
- w II tygodniu danego miesiąca – dotyczy klas I szkół ponadgimnazjalnych,
- w III tygodniu danego miesiąca – dotyczy klas VIII szkoły podstawowej.

Wyjątek stanowi luty 2019, kiedy to ze względu na ferie zimowe klasy VIII szkół podstawowych spotkanie będą miały w V tygodniu (po zakończeniu ferii). W marcu (podczas rekolekcji wielkopostnych) kandydaci z obydwu roczników będą uczestniczyć w kościele w spotkaniu z Księdzem Rekolekcjonistą we wtorek - 03.03. W kwietniu – ze względu na Wielki Tydzień przypadający w II tygodniu miesiąca oraz szkolne testy klas VIII szkoły podstawowej – spotkania uczniów nie odbędą się. W maju uczniowie klas I szkół średnich będą uczestniczyć w ostatnich spotkaniach w grupach z animatorami. Natomiast w czerwcu - ze względu na zbliżający się koniec roku szkolnego - spotkania (dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej) będą miały miejsce w II tygodniu.
Parafia Rzymskokatolicka pw. świętego Wojciecha, 78-100 Kołobrzeg, ul. św. Wojciecha 7, tel. 0048 94 351 05 15, e-mail: wkolobrzeg@koszalin.opoka.org.pl
Wróć do spisu treści