Bierzmowanie - Parafia św. Wojciecha w Kołobrzegu

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu
Przejdź do treści
Aktualności
Przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania
Bierzmowanie jest jednym z trzech sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Wprowadza nas w pełnię chrześcijańskiej wiary, dzięki udzielonym darom Ducha Świętego, które umacniają wiernych do mężnego wyznawania wiary i dawania jej świadectwa.
W naszej diecezji przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpoczyna się w VII klasie szkoły podstawowej. W pierwszym roku formacji (do czerwca) młodzież uczestniczy w spotkaniach w kościele. Natomiast w dwóch kolejnych latach spotkania odbywają się w małych grupach, które prowadzą animatorzy katechezy parafialnej. Każde z tych spotkań ma miejsce raz w miesiącu.

Czas przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania jest okazją do umocnienia swojej wiary, zaangażowania w przeżywanie Eucharystii i regularnego przystępowania do sakramentu pokuty i pojednania.
Harmonogram spotkań w grupach z animatorami
Spotkania w grupach odbywają się:
- w II tygodniu danego miesiąca – dotyczy klas I szkół ponadgimnazjalnych,
- w III tygodniu danego miesiąca – dotyczy klas III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej.

Wyjątek stanowi luty 2019, kiedy to ze względu na ferie zimowe klasy I szkół ponadgimnazjalnych spotkanie będą miały w III tygodniu, a klasy III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej – w IV tygodniu. Natomiast w kwietniu – ze względu na Wielki Tydzień przypadający w III tygodniu miesiąca oraz szkolne testy klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum – spotkania uczniów w tym miesiącu nie odbędą się.
Termin udzielenia sakramentu bierzmowania dla uczniów klas I szkół średnich to:
czwartek - 04 kwietnia 2019 roku, godz. 17:00.
Sakramentu udzieli biskup Edward Dajczak.
Parafia Rzymskokatolicka pw. świętego Wojciecha, 78-100 Kołobrzeg, ul. św. Wojciecha 7, tel. 0048 94 351 05 15, e-mail: wkolobrzeg@koszalin.opoka.org.pl
Wróć do spisu treści